Długie krwawienie po tabletkach antykoncepcyjnych - czy to normalne?

Witam! Ostatnio zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne. 5 dni temu zażyłam pierwszą tabletkę (w pierwszy dzień okresu) i nadal mam krwawienie. Chciałam zapytać jak długo będę miała to krwawienie i czy jest to normalne? Czytałam, że podczas zażywania tabletek nie występuje miesiączka. Przy okazji chciałam jeszcze zapytać czy to, że zaczęłam brać tabletki i mam okres nie przeszkadza w uprawianiu seksu? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli przyjęła Pani pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu to działanie tabletek antykoncepcyjnych jest zachowane od początku opakowania. Nie wymaga Pani stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
W zasadzie pierwsze krwawienie jest miesiączką. Kolejne to krwawienia z ostawienia i one powinny już być mniej obfite. Gdyby obecne krwawienie się przedłużało należy zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam