Okres po tabletkach

Witam, 3 dni temu (19.05) zażyłam ostatnia tabletkę antykoncepcyjną, jednak jeszcze nie dostałam okresu. Chciałabym zapytać, jaki sposób powinnam przyjąć kolejne opakowanie tabletek (jaka powinna być przerwa pomiędzy opakowaniami) oraz czy to, że jeszcze nie dostałam okresu, jest niepokojące. Jest to moje pierwsze opakowanie tabletek, poza tym przyjęłam pierwszą tabletkę w 3 dzień okresu, zgodnie z wcześniejszą poradą stosowałam dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień brania pigułek. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli stosowała Pani skuteczną metodę antykoncepcji (tzn. prezerwatywy, a nie np. stosunek przerywany), to ryzyko ciąży jest minimalne. Krwawienie pojawia się zwykle ok. 3-4 dnia po ostatniej tabletce, więc nie ma póki co powodów do niepokoju.

Przerwa pomiędzy opakowaniami NIE MOŻE przekroczyć 7 dni. Oznacza to, że 7 dni po ostatniej tabletce musi Pani rozpocząć nowe opakowanie (nawet jeśli krwawienie wystąpi wcześniej oraz nawet jeśli nadal będzie trwało!).