Okres w przerwie między tabletkami

Witam, pominęłam tabletkę w pierwszym tygodniu i boje się, że jestem w ciąży:( Pozostałe tabletki przyjęłam już poprawnie. Mam takie pytanie, czy jeśli dostanę okres w odpowiednim czasie (czyli po skończeniu opakowania), to powinnam jeszcze wykonać test ciążowy, czy okres ten świadczy, że w ciąży nie jestem? Nie wiem, czy okres przy tabletkach nie jest w jakiś sposób "wymuszony"?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani podczas 7-dniowej przerwy, a potem zapomniała zażyć pigułki w pierwszym tygodniu, to istnieje ryzyko ciąży. Poza tym po pominięciu pigułki, należało przez 7 dni stosować dodatkową antykoncepcje (prezerwatywa).

Ma Pani rację, że okres podczas zażywania tabletek, to nie jest taki "prawdziwy" okres, tylko krwawienie spowodowane odstawieniem pigułek na te kilka dni. Trzeba jednak pamiętać, że brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy zobowiązuje nas do wykonania testu ciążowego.

Ja na Pani miejscu zrobiłabym ten test ciążowy bez względu na to, czy wystąpi krwawienie, czy też nie. W niektórych aptekach można znaleźć test ciążowy za 5-10 zł.

Pozdrawiam!