Zapomniane tabletki i stosunki bez zabezpieczenia a ciąża

Witam. Od paru miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze brałam je regularnie. Od jakiegoś czasu często podróżuję i zapominam o nich. Z ostatniego liska zapomiałam wziąć 2 tabletek w drugim tygodniu brania, odbywałam w tym czasie stosunki seksualne, i dostałam plamienia, które trwały cztery dni. Brałam dalej kolejne tabletki. Niestety, pech chciał, że znów zapomiałam o tabletkach podczas wyjazdu, tylko tym razem cztery ostatnie w trzecim tygodniu i w tym czasie odbyłam jeden stosunek, po czym znów dostałam okres. Czy mogę wykluczyć ciążę, mając te krwawienia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pomimo wystąpienia krwawienia, powinna Pani wykonać test ciążowy. Ponadto, jeśli pominęła Pani 4 pigułki w ostatnim tygodniu i przerwa między opakowaniami trwała więcej niż 7 dni, to w tym cyklu nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały ten cykl, podczas 7-dniowej przerwy oraz przez pierwsze 7 dni zażywania pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!