Dlaczego miesiączka po porodzie trwa już 9 dni?

Witam. 10 stycznia tego roku miała cesarskie cięcie. 2 marca dostałam miesiączkę i od razu zaczęłam brać tabletki vibin mini. Miesiączka trwa już 9 dzień i nie zanosi się żeby było koniec czy to normalne ? Kiedy udać się do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po rozpoczęciu doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się nieregularne krwawienia oraz plamienia, które są jednym z działań niepożądanych. Miesiączka może również ulec wydłużeniu.

Warto jednak pamiętać, że działania niepożądane są bardzo częste zwłaszcza w okresie adaptacyjnym, czyli w pierwszych trzech miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej. Później organizm przyzwyczaja się co codziennej dawki hormonów i plamienia nie powinny być tak częste i nieregularne.

Jeśli krwawienie u Pani jest silne, to warto już teraz udać się do ginekologa i poinformować go o tej sytuacji. Utrata zbyt dużej ilości krwi może być bowiem groźna w kontekście zdrowotnym. Takie wydłużone krwawienie miesiączkowe po rozpoczęciu antykoncepcji nie jest jednak niepokojące.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/12-dniowa-miesiaczka-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-doustnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biore-tabletki-yaz-wzielam-7-tabletke-i-dalej-mam-obfita-miesiaczke-tabletke-biore-o-godz-20-00-rano,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.