Dlaczego nadal krwawię przy zmianie stosowania antykoncepcji?

Witam. Od 16 sierpnia przyjmuję antykoncepcję hormonalną. Przyjmuję lek dionelle. Jest to pierwsze opakowanie. 16 sierpnia był 1 dzień mojego cyklu i zgodnie z zaleceniem wziełam pierwszą tabletkę. Dzis jest 14 dzien cyklu, a ja nadal krwawię. Nie jest to zwyczajna miesiączka, ale też jest za silna na plamienie i nie odczuwam aby miało sie to skończyć. Czy to normlane, czy wymagana jest zmiana leku, czy mogę przerwać stosowanie leku wcześniej niż branie do końca blistra? Zależało mi na przesunięcie miesiączki ze względu na ten jeden ważny dzien w życiu, a tu dzień sie zbliża, krwawienie nie ustaje i martwie sie ze bedzie trwało cały cykl i jesli zacznę nowe opakowanie tabletek bez przerwy to ono nadal nie ustanie i będe krwawić. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 31 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Niestety w ciągu pierwszych trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych może dochodzić do nieregularnych krwawień oraz plamień. Jest to okres adaptacyjny, w którym organizm przyzwyczaja się do codziennej dawki hormonów i w którym działanie niepożądane są najbardziej odczuwane.

Nie wiadomo, jak Pani organizm zareaguje na nagłe odstawienie hormonów, dlatego najlepiej odstawić je po skończonym opakowaniu. O szczegółach najlepiej porozmawiać z lekarzem, który dane pigułki przepisał. On powinien doradzić, co najlepiej zrobić w tej sytuacji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowa-wydzielina-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biore-tabletki-yaz-wzielam-7-tabletke-i-dalej-mam-obfita-miesiaczke-tabletke-biore-o-godz-20-00-rano.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.