Co może oznaczać ta wydzielina z pochwy?

Witam moja miesiaczka trwa okolo 7 dni . Jednak w tym miesiacu po zakonczeniu normalnego krwawienia od kilku dni czasami pojawia sie wydzielina zabarwiona krwa. Czy jest to powod do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienia pojawiające się po miesiączce czy przed miesiączką noszą miano śródcyklicznych lub acyklicznych i wskazują na zaburzenia hormonalne. Jeżeli wcześniej nie doświadczała Pani takich plamień i nie będą one nawracać, wówczas prawdopodobnie nie ma powodu do obaw – czasami niewielkie zaburzenia równowagi hormonalnej powodują nieoczekiwane plamienia.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Natomiast niewielkie plamienia mogą wskazywać również na niedobór progesteronu lub stany zapalne, w tym także i nadżerkę. Proszę zwrócić uwagę, czy plamieniom nie towarzyszą jakieś dolegliwości, które mogłyby wskazywać na infekcję, a w razie wątpliwości może Pani umówić się na wizytę u ginekologa.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.