O czym mówi ta brazowa wydzielina z pochwy?

Brązowa wydzielina z pochwy Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7 maja trwała 7 dni była obfita ostatnie 2 dni był to kolor brązowy. Dziś 4 dni po miesiączce zaobserwowałam brązową wydzielinę z pochwy 2 dni wcześniej plamkę krwi na papierze toaletowym co to może oznaczać? Z chłopakiem uprawiałam tylko peeting kilka dni przed miesiączką a w trakcie miesiączki w ubraniach. Proszę o poradę o czym to może świadczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam, brązowe upławy mogą mieć kilka przyczyn. Pierwsza z nich to nadżerka, która powoduje plamienie w kolorze brązowym, również pomiędzy miesiączkami. Mogą jej towarzyszyć bóle podbrzusza oraz kręgosłupa, swędzenie i pieczenie okolic dróg rodnych – tak samo jak w przypadku infekcji intymnych, których również nie sposób na ten moment wykluczyć. Jeśli upławom tego typu towarzyszą długie, obfite miesiączki, to może to sugerować obecność mięśniaków lub polipów macicy – łagodnych zmian lokalizujących się w jamie lub szyjce macicy. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowa-wydzielina-z-pochwy-nadzerka-rak-szyjki-macicy-polipy-macicy. Brązowe plamienia mogą wynikać również z zaburzeń hormonalnych – może to być niedobór progesteronu lub hiperprolaktynemia, czyli zbyt wysokie stężenie prolaktyny. Co jeszcze wpływa na długość, obfitość miesiączki oraz krwawienia śródcykliczne może Pani doczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka. Niewątpliwie wskazane przez Panią dolegliwości wymagają kontroli ginekologicznej, więc sugeruję umówienie się na wizytę – badanie ginekologiczne oraz USG narządu rodnego mogą rozwiać wątpliwości. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.