O czym może świadczyć skąpa brązowa wydzielina z pochwy 3 dni przed miesiączką?

Dzień dobry, o czym może świadczyć skąpa brązowa wydzielina z pochwy, jakieś 3 dni przed miesiączką? dodam, że staram się o dziecko, a test ciążowy robiony wczoraj dał ujemny wynik. Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie może być wynikiem rozpoczynającej się miesiączki. Może być to także plamienie implantacyjne, wynik zaburzeń hormonalnych czy też schorzeń narządu rodnego. Przede wszystkim powinna Pani zatem powtórzyć test ciążowy za kilka dni. Jeśli wynik będzie negatywny a plamienie będzie się powtarzać sugeruję konsultację ginekologiczną.