Czy to normalne, że po miesiączce występuje brązowa wydzielina?

Mam 17 lat, jestem dziewicą, szczególnie dbam o moja higienę intymną. Zastanawiam się, skąd ta wydzielina i dlaczego? Czy to może dlatego, że szyjki macicy oczyszczają się po miesiączce? Wydaje mi się, że jest to normalne i nie wiem, czy iść z tym do ginekologa.

Witam serdecznie,
plamienia po miesiączce mogą być spowodowane m.in. stanem zapalnym dróg rodnych, polipami oraz torbielami jajników. Oczywiście może to być końcówka miesiączki, która jest mniej obfita i ma wygląd plamienia. Ale jeżeli plamienia są długie, to konieczna jest wizyta u ginekologa. Wywiad oraz badanie ginekologicznego pozwolą na postawienie właściwego rozpoznania.
Pozdrawiam