Brązowe plamienia o nieprzyjemnym zapachu - czy to torbiel?

Jestem młodą dziewczyną, mam zaledwie 15 lat. Od 2 tygodni mam brązowe i śmierdzące upławy, nieraz zmieniają one kolor i są lekko czerwone. Moja ostatnia miesiączka trwała tylko 3 dni. Było to bardzo małe krwawienie i zaraz po tym pojawiły się śmierdzące brązowe upławy. Wczoraj wyczułam w pochwie coś szorstkiego i zrobiło mi się słabo. Jestem jeszcze dziewicą. Przeczytałam w internecie, że to może być torbiel – czy to prawda? Proszę o odpowiedź. Bardzo się martwię.

Witam serdecznie,
Plamienia po miesiączce mogą być spowodowane m.in. stanem zapalnym dróg rodnych, polipami lub torbielami jajników. Jeżeli wydzielina ma nieprzyjemny zapach to najprawdopodobniej przyczyną jest infekcja dróg rodnych. Dlatego należy udać się na wizytę do ginekologa. Ze względu na wiek podczas wizyty wymagana jest obecność jednego z rodziców.
Pozdrawiam