Czy podczas przyjmowania tabletek mogę mieć brunatne krwawienia ?

Witam. Tabletki zaczęłam brać 7 dni temu. Miesiączka była mniej dokuczliwa ( skąpa ) a po niej pojawiły się lekkie brązowe plamienia. Czy to normalne? Czy tabletki mogą mieć wpływ na obfitość miesiączki? Dodam , że jeszcze nie współżyłam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli ma Pani na myśli antykoncepcję hormonalną to może ona wpływać na obfitość krwawienia miesięcznego - zwykle ją zmniejszając. "Brązowe plamienia", o których Pani pisze, mogą stanowić resztkowe krwawienie kończące miesiączkę - jako zmniejszenie jego obfitości lub stanowić nieprawidłową wydzielinę. W tej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa - w trakcie której zostanie przeprowadzone badanie ginekologiczne oceniające stan dróg rodnych.
Pozdrawiam