Co może znaczyć taka wydzielina w dużych ilościach?

Witam . Mam 20 lat i pewien problem . Mianowicie chodzi o to , że od kilku dni mam bardzo dziwną "wodę" wypływającą z mojego miejsca inntymnego. Jest jej dużo, cała bielizna jest mokra . Do tego od 12 dni spóźnia mi się miesiączka. Dodam że pół roku temu rodzilam siłami natury . Co to może być? Czy to może być ciąża? Czy po prostu jakaś infekcja ? Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam, wskazana jest wizyta u ginekologa. Takie wodniste upławy nie są symptomem typowym dla ciąży, ale mogą świadczyć o infekcji intymnej. Jeśli są koloru żółtego, mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej – wskazane byłoby wykonanie posiewu, by to sprawdzić. Więcej o infekcjach bakteryjnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy. Inne, patologiczne, przyczyny takiej wydzieliny to erytroplakia lub nadżerka. Erytroplakia to nabłonek z kanału szyjki macicy, który przesuwa się na jej tarczę – wygląda podobnie jak nadżerka, przybierając postać czerwonej plamy. Oba schorzenia mogą dawać objawy opisane przez Panią. Przeczyta Pani o nich w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-nadzerki-szyjki-macicy-nadzerka-prawdziwa-i-rzekoma. Natomiast dodatkowo brak okresu może sugerować zaburzenia hormonalne – również i w tym przypadku niewykluczone jest pojawienie się upławów. Proszę również pamiętać, że po porodzie gospodarka hormonalna u kobiety jest zaburzona i czasem potrzeba więcej czasu niż kilka miesięcy, by menstruacja i jej cykl wróciły na właściwe tory. Oczywiście dla pewności warto wykonać test ciążowy przed wizytą u ginekologa. Być może zainteresuje Panią również nasz artykuł dotyczący nieprawidłowej wydzieliny z pochwy jako skutku infekcji intymnych: https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-pochwy-stany-chorobowe-przyczyny-leczenie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.