Czy bezwonna wydzielina oznacza infekcję?

Witam. Czy biało-przezroczysta bezwonna wydzielina lekko wodnista z śluzem może delikatne grudki może oznaczać niewyleczoną infekcje? 5 dni temu skończyłam Pimafucin globulki. Upławy nie są mocno widoczne na bieliznie a jeśli są to w konsystencji wodnistej po prostu moczą delikatnie bieliznę. Jestem także przed miesiączka. Może to tez ma coś w tym wspólnego. Więcej tej wydzieliny jest w środku wokół szyjki macicy. Innych objawów brak. Nie wiem czy wziąć gynazol dzis. Wizyta u ginekologa dopiero po miesiączce ponieważ mam dostac za 2/3 dni. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, na ogół biało-przezroczysta wydzielina z pochwy jest prawidłowa, jej ilość jest zmienna zależnie od fazy cyklu menstruacyjnego. Niepokojące mogą być jednak grudki, o których Pani wspomina, na ogół u zdrowej kobiety nie powinno ich być, mogą one wskazywać właśnie na toczącą się infekcję. W związku z tym powinna Pani zaczekać do wizyty ginekologicznej i wstrzymać się z jakimkolwiek leczeniem na własną rękę, gdyż może konieczny do wykonania będzie posiew z pochwy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nie-tylko-na-wakacje-czy-infekcja-intymna-wymaga-konsultacji-z-lekarzem

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-powstaja-infekcje-intymne-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.