Dlaczego mam bardzo wodnistą wydzielinę z pochwy?

Witam, ostatnimi czasy zauważyłam, że z mojej pochwy wydostaje się wodnista wydzielina. Nie ma zapachu ani koloru, jest to zwykła woda. Jestem długo przed moją następną miesiączką. Co to może oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wspomina Pani, że wydzielina nie ma zapachu, ani koloru – dlatego proszę nie wpadać w panikę, ponieważ może okazać się, że jest naturalna reakcja organizmu podczas cyklu miesiączkowego. Prawidłowa wydzielina najczęściej jest przezroczysta i bezwonna. Warto jednak skonsultować się z lekarzem ginekologiem, jeżeli martwi się Pani takim stanem, tym bardziej, że pierwszy raz wystąpiła u Pani taka wydzielina. Więcej na temat upławów może Pani przeczytać na portalu abcZdrowie: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-3-rzeczy-ktore-musisz-o-nich-wiedziec

Do czasu wizyty u ginekologa proszę zadbać o odpowiednią higienę miejsc intymnych oraz utrzymanie prawidłowego pH. Duże znaczenie ma odpowiednia bielizna, wykonana wyłącznie z naturalnych i przewiewnych materiałów, dzięki czemu uniknie Pani podrażnień pochwy i ewentualnych infekcji.

Proszę również zapoznać się z odpowiedziami specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodnista-wydzielina-z-pochwy-co-robic

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodnista-wydzielina-z-pochwy-czy-to-normalne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.