Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pojawiły się u mnie plamienia?

Witam. Stosowałam przez dłuższy czas tabletki anykoncepcyjne. Odstawiłam je we wrześniu i miałam 4 września bardzo krótki okres 1-2 dni, gdzie zawsze trwał przynajmniej 5-7 dni. Dzis jest juz 13 października i nie ma. Od 10 pażdziernika mam tylko lekkie brązowe plamienia. Nie stosujemy zadnej innej antykoncepcji partner nie kończy we mnie. Raz się zdarzyło ale w czasie gdzie miała być spodziewana miesiączka. Czy te plamienia moga być objawem ciąży? Czy to przez odstawienie tabletek?
KOBIETA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krwawienie, które pojawiło się bezpośrednio po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych raczej nie było miesiączką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Być może krótkie krwawienie było jeszcze krwawieniem z odstawienia.

Kolejne miesiączki mogą pojawić się w ciągu kilku miesięcy – choć zazwyczaj płodność, a zatem i menstruacja, powracają od razu po odstawieniu pigułek, to jednak niekiedy skutkiem odstawienia antykoncepcji hormonalnej mogą być przemijające zaburzenia hormonalne. Proszę zapoznać się z tym artykułem, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek.

Ponieważ jednak nie stosuje Pani żadnej antykoncepcji, nie sposób wykluczyć ciąży, dlatego sugeruję wykonanie testu ciążowego. W razie wyniku negatywnego może Pani skonsultować się z ginekologiem – na pewno warto wykonać badania, by mieć pewność, że brak miesiączki ma związek z odstawieniem pigułek antykoncepcyjnych.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy