Czy możliwa jest jednak owulacja?
Witam, w 6dc byłam u ginekologa. Stwierdził że nie widzi pęcherzyka graffa na jajnikach. Czy jest szansa na owulacje ? Czy na usg za wcześnie żeby zobaczyć czy będzie owulacja ? Kiedy widać pęcherzyk na jajniku ? Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
pęcherzyk owulacyjny na jajniku zaczyna widocznie wzrastać około 10 dnia cyklu i wtedy zazwyczaj najwcześniej można go zauważyć podczas badania USG, jednak nie jest to regułą, gdyż zależy to także od długości cyklu menstruacyjnego kobiety.
Najprawdopodobniej badanie było wykonane zbyt wcześnie, aby ujrzeć pęcherzyk dominujący, który pęknie podczas jajeczkowania i uwolni komórkę jajową, w związku z tym na monitorowanie owulacji najlepiej zgłaszać się w około 8-10. dniu cyklu, zakładając, że standardowo trwa on przeważnie 28 dni. Oznacza to, że jajeczkowanie miało szansę na pojawienie się jeszcze w tym cyklu.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/monitorowanie-owulacji
https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja
https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-owulacja-czyli-poznaj-swoj-cykl
https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-warto-sie-fotografowac-w-dni-plodne-czyli-jak-owulacja-wplywa-na-kobiete
https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-charakterystyka-owulacja-implantacja-objaw-choroby
https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyliczyc-dni-plodne