Czy jajeczkowanie musi być co miesiąc, w każdym cyklu?

Witam! Mam pytanie w sprawie owulacji. A więc tak: moja miesiączka trwa 28 dni, tak około 3-4 dni. Byłam ostatnio u lekarza i powiedział mi w 11. dniu cyklu, że jeden pęcherzyk ma 33 mm na lewym jajniku, a drugi 30 mm na prawym jajniku. Pózniej kazał mi się zgłosić w 14. dniu cyklu, po badaniu stwierdził, że na lewym pęcherzyk Graffa ma 9.2 mm, a na prawym nie ma w ogóle i że nie było jajeczkowania. Czy to możliwe? Proszę o odpowiedź. Czy jajeczkowanie musi być każdego miesiąca?

Redakcja abcZdrowie

Nie we wszystkich cyklach miesiączkowych,  także u zdrowych kobiet, dochodzi do  owulacji. Na początku miesiączkowania i po 40 r.ż spada liczba cyklów owulacyjnych. Zazwyczaj ma miejsce pojawienie się pęcherzyka Graffa w jednym jajniku w danym cyklu. Rzadziej pojawiają sie dwa pecherzyki jednocześnie (istnieje wtedy mozliwośc ciąży bliźniaczej, dwujajowej) lub nie dojrzewa ani jeden pęcherzyk.