Brak pęcherzyka ciążowego a pozytywny test ciążowy

Witam! Zrobiłam test ciążowy i wyszły mi 2 kreski, czyli ciąża, okres spóźnia się już tydzień. Ostatnia miesiączka 31.12.2012 r. Powtórzyłam testy 3-kronie, czyli razem 4 i wszystkie z wynikiem pozytywnym. Udałam się do lekarza, a tu brak pęcherzyka ciążowego w macicy. Jak to możliwe, to znaczy, że nie jestem w ciąży? Lekarz pobrał krew do badań i kazał przyjść za tydzień. Nie wiem co mam myśleć, czy to ciąża pozamaciczna? Proszę o odpowiedź.

Witam!

W dniu wysłania zapytania była Pani w 6 tygodniu i 3 dniu ciąży, licząc od dnia ostatniej miesiączki. Na tym etapie pęcherzyk ciążowy powinien być już widoczny. Jeżeli miała Pani cykle nieregularne, dłuższe niż 28-dniowe, istnieje możliwość, że ciąża jest młodsza i tym samym jeszcze niewidoczna. Brak pęcherzyka ciążowego w jamie macicy przy dodatnich testach ciążowych jest wskazaniem do dokładniejszego badania ultrasonograficznego, tj. do obejrzenia jajowodów (najczęstsze miejsce zagnieżdżania zarodka poza macicą), jajników czy jamy brzusznej. W obecnej sytuacji musi Pani uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyniki badań krwi. Jeżeli wynik będzie pozytywny, to na pewno zostanie powtórzone badanie USG w celu oceny wieku i rozwoju ciąży. Pozdrawiam