Pozytywny test ciążowy a obfite krwawienie ze skrzepami

witam 24 grudnia zrobiłam test wyszedł pozytywny .a wczoraj28 grudnia miaałam krwawienie bardzo mocne były kawałki skszepuw. a jusz dzisiaj takie tylko brutki i boli mie brzuch co mam robic niewiem prosze o pomoc .czy to było poronienie to dlaczego dzisiaj nie krwawie juz . alicja

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wystąpienie obfitego krwawienia może sugerować poronienie na bardzo wczesnym etapie ciąży. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Z Pani opisu wynika, ze mogło dojść u Pani do samoistnego poronienia wczesnego. Zwykle bywa ono kompletne i nie wymaga jakiejkolwiek interwencji, ale aby to potwierdzić należy wykonać USG transwaginalne w celu oceny endometrium.