Test BHCG a brak widocznej ciąży

Mam pytanie poniewaz mialam robione badanie Beta-HCG i wyszlo 15,51 mlU/ml i co ten wynik oznacza. Poniewaz lekaz powiedzial ze ciazy nie widzi wiec cizy nie ma a krwawienie moglo sie pojawic przez ciaze biochemiczna czyli jaka?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik na tym poziomie sugeruje bardzo wczesną ciążę, której uwidocznienie w USG transwaginalnym nie jest możliwe. Jeśli pojawiło się krwawienie, a beta-hCG nie rośnie - najprawdopodobniej doszło do poronienia samoistnego na b. wczesnym etapie.