Czy moje krwawienie jest miesiączką?

Dzień dobry Mam takie pytanie ponieważ spóźniam mi się okres z ,tydzień ale od jakiegoś tyg czułam że go dostanę bolał mnie brzuch piersi ( tak jak zawsze) od środy pojawiały się u mnie razem ze śluzem lekko brązowy kolor lub lekko czerwony. Wczoraj zrobiłam dwa testy u na nich była jedna kreska wyraźną druga mniej wyraźną a dziś rano dostałam normalnego okresu. Nie wiem co o tym myśleć niestety nie mieszkam w Polsce a tutaj ciężko o dostanie się do lekarza a dopiero 26 mają będę w Polsce.
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

druga mało widoczna kreska może oznaczać bardzo wczesną ciążę. W takim przypadku nie dostałaby Pani jednak menstruacji. Być może krwawienie, którego Pani doświadczyła nie jest krwawieniem menstruacyjnym, lecz plamieniem implantacyjnym oznaczającym zagnieżdżenie zarodka w jamie macicy.

Inna możliwa przyczyna to poronienie na bardzo wczesnym etapie ciąży. Niestety są to tylko domysły. Ciężko ocenić sytuację bez wykonania badania ginekologicznego. Może Pani oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi, aby sprawdzić, czy jest zwiększone. W przypadku ciąży, poziom beta-HCG wynosi więcej niż 5 mlU/ml.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-krwawienie-u-24-letniej-kobiety,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-ze-bylam-w-ciazy-i-nastapilo-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-zamiast-okresu-a-pozytywny-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.