Czy mogłam jednak zajść w ciążę mimo negatywnych testów?

Dzień dobry, W połowie sierpnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i od tego momentu nie miałam okresu. Staramy się z mężem o drugie dziecko , więc robiłam testy i wychodziły negatywne . Od piątku bardzo bolały mnie piersi więc postanowiłam zrobić kolejny test i jest pozytywny. Zaczynam tylko się martwic jak to możliwe skoro od dwóch miesięcy nie mam okresu a więc owulacji a tu ciąża. Martwię się czy to nie jakieś torbiele chociaż miałam robione USG w czerwcu i było oki . Stresuje się też czy to możliwe żeby była ciąża i czy będzie zdrowa skoro nie miałam przez dwa miesiące okresu nie byłam wtedy w ciąży a teraz raptem pozytywny test.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powrót miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych to kwestia indywidualna. Zdarza się, że brak okresu po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej może występować nawet do sześciu miesięcy.

Zajście w ciążę jest możliwe już podczas pierwszej owulacji i bardzo możliwe, że tak właśnie było w Pani przypadku. Poprzednie testy ciążowe mogły dawać wynik negatywny, ponieważ hormon ciążowy beta-HCG mógł być jeszcze zbyt niski, aby można go było wykryć.

Proszę oznaczyć poziom beta-HCG we krwi. Wynik powyżej 5 mlU/ml potwierdzi, że zaszła Pani w ciążę. Wówczas proszę udać się do ginekologa.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-i-pozytywne-testy-ciazowe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-i-negatywny-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.