Czy te testy wyszły wiarygodnie?

Witam, 30 listopada miałam początek miesiączki, 19 grudnia odbył się stosunek przerywany. Zrobiłam testy ciążowe jeden 10 dni po stosunku, drugi 15 dni po stosunku, a trzeci 18 dni po stosunku. Każdy wykonany z porannym moczem i wszystkie wyszły negatywne. Miesiączki nie mam już 9 dni. Dodam, że miałam też między czasie grzybicę pochwy, przyjmowałam clortimazolum globulki. Korzystam częściej z toalety i mam parcie na pęcherz. Chciałabym się dowiedzieć czy testy wyszły wiarygodne? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sądzę, że nie ma powodu, by podejrzewać ciążętesty ciążowe trzykrotnie zaprzeczyły temu. Choć testy ciążowe domowego użytku mogą budzić obawy o wiarygodność, to w rzeczywistości rzadko wynik jest zafałszowany.

O tym, co może wpłynąć na wynik testu ciążowego przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Brak miesiączki może wynikać z zaburzeń hormonalnych – leczenie lekiem przeciwgrzybiczym raczej nie powinno powodować opóźnień menstruacyjnych. Proszę pamiętać, że prawidłowo długość cyklu może się wahać między 21 a 45 dni.

Jeżeli zatem miesiączka nie pojawi się w przeciągu najbliższych dni, to warto skonsultować się z ginekologiem, zwłaszcza, że uczucie parcia na pęcherz może być spowodowane infekcją. Przed wizytą może Pani wykonać badanie moczu.

O zaburzeniach miesiączkowania przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.