Czy takie testy powinnam uznać za wiarygodne?

Dzień dobry, chciałabym rozwiać swoje wątpliwości. Ostatnią miesiączkę miałam około 24 grudnia. Miesiączka nie pojawiła się w styczniu. 9 lutego odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Pierwszy test wykonałam 14 lutego, następne dwa 22 I 23 lutego. Wszystkie wyszły negatywne. Aktualnie jest 1 marca, ze względu na sytuację epidemiologiczną I pobyt poza miejscem zamieszkania mam problem z dostaniem się do ginekologa. Czy testy po takim odstępie czasu mogę uznać za jednoznaczną informację braku ciąży? Czy czas ten mógł być za krótki I jest jeszcze możliwość wyniku pozytywnego I powinnam wykonać czwarty test? Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brak okresu może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi – jeżeli już w styczniu menstruacja nie wystąpiła, a dopiero w lutym miał miejsce stosunek bez zabezpieczenia, to prawdopodobnie to nie ciąża jest przyczyną Pani problemów.

O zaburzeniach menstruacji może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Brak ciąży potwierdzają wykonane testy ciążowe – jeżeli zastosowała się Pani do instrukcji producenta, testy zostały wykonane minimum 10 dni po zbliżeniu, to nie ma powodu, by przypuszczać, że wyniki są fałszywie negatywne.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.