Czy testy wykonane po takim czasie są wiarygodne?

Witam. Czy test wykonany 2 dni przed miesiączka (18 dni po stosunku) 23 dni po stosunku(4 dzień krwawienia) i 25 dni po stosunku z porannego moczu wszystkie negatywne są wiarygodne? Dodam ze miesiączkę dostałam w terminie jednak była ona skąpsza niż zwykle ale trwała normalnie 6 dni. Stosunek był w prezerwatywie bez zakończenia w pochwie. Proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku szansa na ciążę jest praktycznie zerowa. Wykonanie testu ciążowego 23 i 25 dni po stosunku powinno dać wiarygodny wynik, szczególnie jeśli testy wykonane były w odpowiedni sposób i zgodnie z instrukcjami producenta.

Użycie prezerwatywy podczas stosunku, a także czas trwania miesiączki, pomimo tego, że była ona bardziej skąpa niż zwykle, również nie wskazuje na zapłodnienie.

Więcej informacji dotyczących tego, jak wykonywać testy ciążowe znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.