Czy test ciążowy wykonany po tym czasie będzie wiarygodny?

Czy test ciążowy 26 dni od stosunku i 18 dni po terminie miesiączki ( była ale bardzo skąpa - 2 niecałe podpaski) będzie wiarygodny? Test wykonany 15dni po stosunku,16 dni,18dni i 26 dni po zbliżeniu ( w sumie 4 testy)
KOBIETA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

test ciążowy w opisanym przez Panią przypadku, jeżeli został wykonany prawidłowo, powinien dać rzetelny wynik. Dla pewności zawsze może Pani wykonać test ciążowy z krwi.

Skąpe miesiączki czasami się zdarzają i o ile nie pojawiają się regularnie, to raczej nie ma powodów do niepokoju. Tak czy inaczej, w razie jakichkolwiek wątpliwości, zalecamy udanie się do ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.