Czy ciąża jest już wykluczona po 5 testach?

Witam mam problem Mianowicie okres długo mi się spóźnia Ostatni mialam 30 listopada. Dziś jest 16 styczeń i nadal nic :( Zrobiłam 5 testów ciążowych każdy negatywny 28 grudnia na papierze miałam trochę krwi ale tylko jednorazowo Uprawiałam seks z partnerem bez zabezpieczenia niecałe 3 tygodnie przed ostatnim okresem Dodam ze jeszcze 31 grudnia uprawialiśmy krótki seks ale w prezerwatywie która nie pękła Mam bardzo zaczerwienioną pochwę i przy podcieraniu mnie piecze i swędzi Czy to może być jakaś infekcja? Czy ciąża już jest wykluczona po 5 testach? Dodam jeszcze ze Nie mam żadnych objawów ciąży proszę o odpowiedz bardzo się martwię na wizytę u ginekologa muszę jeszcze czekać tydzień A chciałabym już coś wiedzieć bo całe noce się zadręczam. Mam 19 lat i nie chciałabym zajść w ciąże Z góry dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brak okresu przez tak długi czas na pewno jest niepokojący i wymaga konsultacji ginekologicznych, niemniej w Pani przypadku ciąża nie jest powodem braku krwawienia i nie musi Pani się jej obawiać. Potwierdzają to wskazania wykonanych przez Panią testów ciążowych.

Na pewno zaczerwienienie i jakikolwiek dyskomfort związany z okolicą pochwy wskazuje zawsze na infekcję intymną – może to być infekcja grzybicza bądź bakteryjna, ale żadna z nich nie powinna spowodować opóźnienia miesiączki, zwłaszcza tak znacznego.

Więcej na temat infekcji intymnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie.

Ponieważ wspomina Pani o niewielkim krwawieniu w ostatnim czasie, to można wysnuć hipotezę, że to zaburzenia hormonalne powodują brak krwawienia menstruacyjnego, niemniej pewność może dać tylko badanie ginekologiczne. Wśród często wywołujących zaburzenia hormonalne chorób można wymienić m.in. choroby tarczycy, cukrzycę czy niewydolność ciałka żółtego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Również schorzenia narządu rodnego mogą manifestować się brakiem, rzadkimi lub skąpymi krwawieniami miesiączkowymi. Wśród nich nie sposób nie wspomnieć choćby o PCOS, czyli o zespole policystycznych jajników.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.

Proszę cierpliwie czekać na wizytę u ginekologa, badanie z pewnością rozwieje Pani wątpliwości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.