Czy mogę już być w ciąży?

witam, uprawiałam seks z moim chłopakiem w prezerwatywie, lecz jak doszedł to kontynuowaliśmy to robić, prezerwatywa nie pękła, spóźnia mi się okres 12 dni, pierwszego dnia spodziewanej miesiączki robiłam test i wyszedł negatywny, dodam że uprawialiśmy seks jakoś tydzień przed miesiączką, prawie codziennie boli mnie brzuch przez jakaś część dnia, a okresu brak, czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli prezerwatywa pozostała w nienaruszonym stanie przez cały stosunek, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niewielkie.

Choć wykonywała Pani test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, to możliwe, że było jednak za wcześnie, aby wykrył on ciążę. Najlepiej wykonywać go po około 10-14 dniach od zbliżenia.

Brak okresu w terminie może mieć związek nie tylko z zajściem w ciążę, ale również wynikać ze stresu, przemęczenia, nadmiernej aktywności fizycznej, zmiany sposobu odżywiania lub infekcji i zażywanych leków. Czasem również świadczy o zaburzeniach hormonalnych.

Warto więc powtórzyć test ciążowy z moczu lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, a w przypadku negatywnych wyników udać się do ginekologa.

Temat ten został poruszony w naszym artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.