Czy moja ciąża jest możliwa?

Witam proszę o odpowiedź bo zwariuje, 6 dnia cyklu pękła prezerwatywa. Moje cykle sa 27 dniowe. Wiec pękła w dni nie plodne, dzis powinnam dostać okres ale nie dostałam czuje cmienie w krzyzu,. Zakladajac ze jednak doszlo do wcześniejszej owulacji od tamtego dnia minęło 21 dni i test wyszedl negatywnie. Panikuje od 2 tygodni wiec biorę pod uwagę ze przez to może się spozniac. Czy ciaza jest możliwa? Robilam kilka testów nawet te o czułości 10mlu do wykrywania wczesnej ciazy. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by miała Pani powody do obaw, choć niewątpliwie, gdy antykoncepcja zawodzi, a okres się spóźnia, jest to powód do stresu.

Być może zainteresuje Pan ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-uszkodzic-prezerwatywe.

Niemniej Pani ciążę wykluczyły negatywne wskazania testów ciążowych, co oznacza, że za brak miesiączki może być odpowiedzialny stres, choć dolegliwości w postaci bólu kręgosłupa prawdopodobnie wskazują na zbliżające się krwawienie.

Sądzę, że może Pani spokojnie oczekiwać menstruacji, a o przyczynach braku krwawienia w terminie może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.