Czy jest możliwość ciąży u 22-latki?

Uprawiam sex regularnie z moim partnerem Zawsze zabezpieczamy się prezerwatywa, nigdy nie pękła a w dodatku moj partner nigdy nie dochodzi we mnie. Zawsze miałam regularny okres a mój cykl zawsze trwał 34dni. Spóźnia mi się okres już tydzień czasy. Nie mam żadnych objawów ciazy, czuje sie bardzo dobrze nic mi nie dolega.Czy jest możliwość że jestem w ciaży?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, niestety zawsze należy mieć na uwadze, że żadna metoda antykoncepcji nie jest w pełni skuteczna i istnieje bardzo niewielkie ryzyko, że dojdzie do zapłodnienia, także korzystając z prezerwatyw. W związku z tym warto byłoby wykonać test ciążowy, który ją potwierdzi lub wykluczy. W przypadku, gdyby wynik był negatywny, należy szukać innej przyczyny braku krwawienia, np. stres, przebyta infekcja, nieodpowiednie żywienie, wahania wagi, zażywanie niektórych leków, problemy hormonalne. Nieregularność w kolejnych cyklach powinna skłonić Panią do wizyty u ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/nietypowe-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

https://parenting.pl/moment-poczecia

https://parenting.pl/kiedy-zajde-w-ciaze

https://parenting.pl/wykres-prawdopodobienstwo-zajscia-w-ciaze-w-zaleznosci-od-dnia-pojedynczego-stosunku-w-odniesieniu-do-dnia-owulacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty