Kiedy powinnam wykonać próbę ciążową?

Czy te objawy wskazują, że doszło do zapłodnienia? W 4 i 9 dniu cyklu odbyłam stosunek przerywany (bez wytrysku). Moje cykle zazwyczaj trwają 26-27 dni. Niepokoi mnie to, że od czasu stosunku w 9dc praktycznie w ogóle nie wydziela mi się śluz, a teoretycznie powinnam mieć dni płodne. Wczoraj, czyli w 12 dc zauważyłam tylko duży kawałek białego, gęstego śluzu, który dosłownie wypadł ze mnie podczas defekacji. Odczuwam też wzdęcie brzucha i jakby delikatne skurcze, czy to wszystko może wskazywać, że owulacja była przyspieszona i doszło do zapłodnienia? Kiedy w takim razie najwcześniej wykonać test, aby wykrył ewentualną ciążę?
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, każdy stosunek bez zabezpieczenia niesie ryzyko poczęcia. Dziewiąty dzień cyklu przy założeniu, że trwają one 26-27 dni, był już jednym z pierwszych dni płodnych, co znacząco zwiększa szanse na ciążę. Ciężko stwierdzić, czym dokładnie był opisany przez Panią biały kawałek śluzu, mogły być to gęste upławy lub zwyczajne pasmo śluzu, które rzeczywiście może być bardzo wczesnym objawem ciąży, jednak tu jego powodem może być niestety infekcja, gdyż jeszcze jest za wcześnie na pierwsze objawy zapłodnienia, w związku z tym warto byłoby udać się do lekarza ginekologa, aby wykluczyć chorobę, zwłaszcza że towarzyszą Pani również bóle/skurcze brzucha.

Owulacja wcale nie musiała być przyspieszona, aby doszło do zapłodnienia - plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych nawet do 5 dni, więc spokojnie mogły poczekać do 14. dnia cyklu, w którym odbyło się uwolnienie komórki jajowej.

Z ewentualnym wykonaniem testu ciążowego należy odczekać minimum do dnia spodziewanej miesiączki, by jego wynik był wiarygodny.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/nietypowe-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

https://parenting.pl/moment-poczecia

https://parenting.pl/kiedy-zajde-w-ciaze

https://parenting.pl/wykres-prawdopodobienstwo-zajscia-w-ciaze-w-zaleznosci-od-dnia-pojedynczego-stosunku-w-odniesieniu-do-dnia-owulacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty