Kiedy doszło faktycznie do zapłodnienia?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 12 maja 2022 cykl trwał 27 dni... Jestem w ciąży termin porodu wychodzi na 19 luty...odziwo lekarz twierdzi że jestem w ciąży 26 2 mimo że z tego co wiem liczy się od OM..czyli powinno być 26 5...moje pytanie brzmi...kiedy mniej więcej mogło dojść do zapłodnienia...ile dni od stosunku dochodzi do zapłodnienia? Jest to dla mnie ważne bardzo
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Powikłania poporodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, do zapłodnienia może dojść od kilkunastu godzin do kilku dni po stosunku, czas ten jest trudny do bardzo precyzyjnego określenia, ponieważ zależy od fizjologii organizmu. Ma to przeważnie miejsce pomiędzy 10. a 18. dniem cyklu i zależy to od długości jego trwania.

Zapłodnienie jest możliwe dopiero po uwolnieniu komórki jajowej z pęcherzyka, a biorąc pod uwagę, że stosunek odbył się np. 3 dni przed tym zjawiskiem, oznacza to, że od dostania się plemników do dróg rodnych kobiety, aż do zapłodnienia mogły minąć 3 dni.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/nietypowe-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

https://parenting.pl/moment-poczecia

https://parenting.pl/kiedy-zajde-w-ciaze

https://parenting.pl/wykres-prawdopodobienstwo-zajscia-w-ciaze-w-zaleznosci-od-dnia-pojedynczego-stosunku-w-odniesieniu-do-dnia-owulacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty