Dlaczego opóźnia mi się cykl miesiączkowy?

Witam mam pytanie ? Kobieta lat 41 Opoznia mi sie cykl miesiaczkowy Moje cykle to sa 32 , 33 po zrobieniu testu 15 i 18 test negatywny Ostania miesiaczke mialam 6 lutego Bardzo prosze o pomoc?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę zwrócić się do ginekologa – brak miesiączki nie zawsze musi się wiązać z ciążą, ale gdy długość cyklu przekracza 40 dni, to jest to zdecydowane wskazanie do kontroli ginekologicznej i wykonania brania, w tym badania palpacyjnego i USG TV.

Bez tego nie sposób ustalić przyczyny braku cyklu. Do najczęstszych należą zaburzenia hormonalne, w tym hiperprolaktynemia, ale też niedoczynność tarczycy, a także PCOS i inne.

O zespole policystycznych jajników może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.

Inne przyczyny braku miesiączki mogą mieć związek z przebytymi infekcjami, ekspozycją na duży stres czy intensywnym wysiłkiem fizycznym bądź odchudzaniem się.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.