Czy ta sytuacja może sygnalizować objawy ciąży?

witam, ostatni raz seks uprawiałam z partnerem 2 dni przed okresem 7 grudnia, okres sie pojawił a nastepny miał być 17 stycznia ze względu na moje dlugie cykle (srednia dlugosc to 37 dni) w poniedziałek 18 stycznia wykonałam test ktory wyszedł negatywnie jednak okresu dalej nie ma i spoznia sie 3 dni, jest to moj 43 dzien cyklu więc sie obawiam że długo to trwa. Od około dwóch dni pobolewa mnie brzuch pare razy dziennie w okolicy podbrzusza, mam biegunke i bardzo bolące sutki. Czy w takiej sytuacji moge obawiac sie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli uprawiała Pani seks na 2 dni przed miesiączką, to można założyć, że były to dni niepłodne, więc zbliżenie nie powinno skutkować ciążą. Ponieważ jednak podała Pani za mało informacji, to trudno stwierdzić to z całą pewnością.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Zatrzymanie miesiączki może mieć wiele przyczyn, niemniej przyjmuje się, że każda kobieta aktywna seksualnie w takiej sytuacji powinna najpierw wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziomu beta hCG. W następnej kolejności należy skonsultować się z ginekologiem – w przypadku braku okresu przez ponad 46 dni konieczne jest wykonanie badań w celu ustalenia przyczyny zaburzeń.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.