Czy zaszłam w ciążę po odstawieniu antykoncepcji?

Dzień dobry, Około 4 miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu okres przychodził regularnie 26-28 dnia miesiąca. 27.11.22 uprawiałam seks bez zabezpieczenia, w tym miesiącu cykl miesiączkowy trwał dłużej, bo 37 dni, jednak okres przyszedł 01.12.22. 10 stycznia wykonałam test ciążowy (ponieważ takie miałam zalecenie lekarza przed przyjęciem antybiotyków) wyszedł negatywny. Aktualnie cykl miesiączkowy trwa 48 dni, a ja nadal nie mam okresu. Robiłam dwa dni temu test ciążowy i wyszedł negatywny. Szyjka macicy jest ułożona nisko i jest twarda (wydaje mi się również, że delikatnie otwarta). Czasami boli mnie podbrzusze oraz jajniki tak jak przed okresem. Obecnie pochwa jest "sucha", jest bardzo mało przezroczystego śluzu. Nie mam żadnych innych objawów. Czy jest możliwość, że to ciąża? (aktualnie nie mam możliwości wykonania testów z krwi)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli od ostatniego współżycia minęło co najmniej 14 dni, to test ciążowy powinien być już wiarygodny. Jeśli wynik jest negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, choć dla pewności warto dodatkowo oznaczyć poziom hormonu beta-HCG.

Okres może nie przychodzić nie tylko z powodu ciąży, ale również na skutek zaburzeń hormonalnych. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa, który po wykonaniu badań będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat braku miesiączki u Pani.

O braku menstruacji oraz negatywnym wyniku testu ciążowego pisaliśmy w naszym artykule, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek.

Inne pytania z tego zakresu umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-test-brak-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-plamienia-i-negatywny-test, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-test-negatwny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.