Czy brak miesiączki po odstawieniu antykoncepcji oznacza ciążę?

W dniu 04.03.br. odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po przyjęciu całego blistra. Krwawienie z odstawienia pojawiło się 7.03., następne miesiączki 3.04., 25.04. i 22.05. Od tego czasu nie pojawiła mi się kolejna miesiączka. Staram się z partnerem o dziecko, więc dziś wykonałam test ciążowy, wyszedł mi negatywny. Moje cykle kształtowały się zawsze między 22 a 31 dniem, ale zazwyczaj miesiączkę dostawałam między 25 a 29 dniem. Średnia długość cyklu wychodzi mi 27 dni. Choruję na niedoczynność tarczycy, ale wyniki mam dobre. Ostatnio wyszły mi podwyższone próby wątrobowe i cholesterol, trójglicerydy były ok. Tabletki antykoncepcyjne brałam ponad rok. Test ciążowy wykonałam po południu, po wypiciu herbaty, nie wiem czy to mogło zafałszować wynik. Bolą mnie piersi, podbrzusze, co zjem to jest mi niedobrze. Wiem, że tabletki antykoncepcyjne mogą rozregulować cykl lub miesiączka może nie pojawić się do 6 miesięcy, ale u mnie było w miarę w porządku po odstawieniu.
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykle miesiączkowe mogą być nieregularne. Skoro jednak stara się Pani z partnerem o dziecko, to istnieje możliwość ciąży.

Negatywny wynik testu ciążowego mógł być spowodowany zbyt wczesnym wykonaniem testu, który najbardziej wiarygodny jest po terminie spodziewanej menstruacji. Wskazane jest również wykonanie go rano, kiedy występuje najwyższe stężenie beta-HCG. W obecnej sytuacji zachęcamy do powtórzenia testu bądź oznaczenia beta-HCG w laboratorium.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.