Czy mogło dojść do poczęcia po odstawieniu antykoncepcji?

Witam. Jakiś czas temu (około 2 mies) odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po ponad roku stosowania. 9 listopada czyli w 18 dniu cyklu odbyłam stosunek bez zabezpieczenia bez wytrysku. 14 listopada dostałam miesiączkę która była obfita ( pierwsza po odstawieniu tabletek) miesiączka trwała do 19 listopada jednak 21 znow dostałam miesiączkę wiec skończyła się około 24 listopada. Dziś mamy 19 grudnia i powinnam mieć miesiączkę według kalendarza, jednak nie pojawia się ona. Czy była jakas szansa na ciąże w momencie stosunku bez zabezpieczenia? Czy możliwe ze wszystko mi się jeszcze reguluje po odstawieniu hormonów.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

menstruacje po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych powinny uregulować się w ciągu sześciu miesięcy. Z uwagi na to, że odstawiła Pani pigułki 2 miesiące temu, to istnieje możliwość, że zaburzenia miesiączkowania mają związek ze zrezygnowaniem z hormonów.

Skoro współżyła Pani bez zabezpieczenia, to istnieje również prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, choć teoretycznie miesiączki, które wystąpiły powinny ją wykluczyć.

Dla pewności proponujemy Pani wykonanie testu ciążowego, który ostatecznie zweryfikuje, czy podczas niezabezpieczonego stosunku nie doszło do zapłodnienia.

Inne pytania z tej tematyki znaleźć można pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-miesiaczkowania-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-miesiaczkowania-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-miesiaczkowania-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.