Czy mogłam zajść w ciążę na 4 dni przed okresem?

Witam, czy współżyjąc z chłopakiem 4 dni przed planowaną miesiączka mogę być w ciąży? Seks był bez zabezpieczenia. Wykonałam test tydzień po odbytym stosunku (wyszedł negatywny). Okres spóźnił się tydzień. Krew jest mocno czerwona. Czy to jest okres czy tylko plamienie? Dodam, ze bardzo boli mnie w podbrzuszu od paru dni a na dodatek dzień przed miesiączką dostałam zapalenie pęcherza moczowego. Czy mimo to mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli Pani cykle miesiączkowe są regularne, to na kilka dni przed okresem występują dni niepłodne, co oznacza, że najprawdopodobniej nie zajdzie Pani w ciążę.

Test ciążowy wykonany tydzień po stosunku nie będzie wiarygodny. Najlepiej więc powtórzyć go po około 14 dniach od zbliżenia. Można również oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, nazywanej beta-HCG. Badanie to wykonuje się w laboratorium.

Żywo czerwona krew świadczy o tym, że jest to krwawienie. Jeśli krwawienie, które aktualnie u Pani wystąpiły ma skrzepy, to bardzo możliwe, że jest to spóźniona menstruacja. Czasem tak się zdarza na skutek stresu, podróży, infekcji lub odchudzania.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zajsc-w-ciaze-4-6-dni-przed-okresem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zajscia-w-ciaze-przed-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zajscia-w-ciaze-4-dni-przed-spodziewana-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.