Czy mogłam zajść w ciążę przy ZJD?

Witam mam 25 lat, zespół jelita drażliwego, zaburzenia lękowe. Żyje w ciągłym stresie. Dnia 02.12.2022 roku miałam miesiączkę trwała do 7.12.2022. 11 stycznia 2023 roku badał mnie ginekolog, i robił usg dopochwowe, dnia 15.01.2023 wieczorem pobolewał mnie prawy jajnik i lekko podbrzusze, dodam że wieczorem miałam stosunek z chłopakiem, dnia 16.01.2023 dostałam te jak by miesiączkę bo nie wiem czy to jest miesiączka, na początku miałam jasno różowe krwawienie, od dzisiaj te krwawienie jest ciemno czerwone, do dzisiaj boli mnie podbrzusze i jajniki. Czy to jest normalne czy mam obawy do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bardzo możliwe, że krwawienie, którego Pani doświadczyła, było menstruacją. Podczas miesiączki zazwyczaj pojawiają się dolegliwości bólowe podbrzusza oraz jajników.

Jeśli współżyła Pani dzień przed miesiączką, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znikome, gdyż przed okresem występują dni niepłodne. Aby mieć jednak pewność, że nie zaszła Pani w ciążę, zachęcamy do wykonania testu ciążowego po 14 dniach od niezabezpieczonego stosunku. Wówczas test ciążowy powinien być wiarygodny.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-poprzednia-miesiaczka-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-planowana-miesiaczka-a-ryzyko-ciazy-u-nastolatkow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-dzien-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.