Czy możliwa jest po pettingu ciąża?

Dzień dobry chciałabym zadać pytanie otóż ja i mój chłopak i ja nie robimy nic w strone życia seksualnego prócz pettingu no i ostatnio wsunął mi trochę swojego penisa do pochwy pare razy ale po tym powiedziałam że nic nie chce takiego robić raczej spermy nie powinno być napewno preejakulat i dni niepłodne jutro powinnam mieć miesiaczke a od 2 dni mam różowe plamienie ze śluzem czy jest ryzyko że jestem w ciąży?:(
KOBIETA, 23 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każde zbliżenie bez zabezpieczenia może doprowadzić do zapłodnienia. Proszę pamiętać, że plemniki znajdują się nie tylko w spermie, ale także w płynie preejakulacyjnym. Jest ich mniej, ale to nie znaczy, że nie mogą zapłodnić.

Jednakże, biorąc pod uwagę, iż niebawem powinna mieć Pani miesiączkę, a różowe plamienia ze śluzem mogą ją poprzedzać, ryzyko jest bardzo małe. Jeśli w tym miesiącu nie pojawi się typowe krwawienie miesiączkowe, to proszę wykonać test ciążowy.

Podobne pytania z wypowiedziami specjalistów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-poprzednia-miesiaczka-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-planowana-miesiaczka-a-ryzyko-ciazy-u-nastolatkow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-dzien-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.