Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosunek dzień przed planowaną miesiączką a ryzyko ciąży u nastolatków

Witam mam 25 lat , mojej dziewczynie się spóźnia okres JUŻ 7 dni . Moja dziewczyna ma 24 lat . Uprawialiśmy seks, 2-3 dni przed okresem , nie zabezpieczaliśmy się. Moją dziewczynę od 7 dni boli brzuch . Co mamy zrobić ??
15 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Ryzyko ciąży choć niewielkie, oczywiście istnieje. Można wykonać test ciążowy - do kupienia w aptece i niektórych drogeriach.
Ból brzucha może mieć wiele przyczyny. Stres spowodowany spóźniającą się miesiączką może wywołać takie objawy. Jednak dziewczyna powinna zostać zbadana przez lekarza ginekologa.
Jest to pożądane w przypadku każdej kobiety aktywnej seksualnie, a zwłaszcza jeśli występują zaburzenia miesiączkowania.
Przypominam, iż w związku z tym, że dziewczyna nie ma ukończonych 16 lat na wizytę powinna zgłosić się ze swoim prawnym opiekunem. W przeciwnym razie badanie nie będzie mogło być przeprowadzone.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Szanowny Panie,
Proszę wykonać oznaczenie poziomu HCG w surowicy krwi-uzyskają Państwo odpowiedź czy Pana partnerka jest w ciąży. Jeśli tak wskazana pilna wizyta u ginekologa.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy