Czy to jest spowodowane tym odstawieniem?

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 24.07.2021r. która trwała 10 dni i była bardzo skąpa( odstawiłam krążki antykoncepcyjne które stosowałam tylko dwa razy czyli dwa miesiące ) w 45 cyklu miałam plamienia bardzo delikatne trwało nie całe 3 dni do tej pory miesiączki brak czy jest to spowodowane odstawieniem ? Dodam też że jestem już ponad 6 miesięcy po CC i nie karmie piersią ostatnio niekiedy czuje krótkotrwałe ale bolesne kłucia w prawym jajniku dziś robiony test owulacyjny wyszedł pozytywnie wszystkie testy ciążowe negatywne do tej pory

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odstawienie antykoncepcji hormonalnej (nawet tej stosowanej przez krótki czas) może wiązać się z zaburzeniami miesiączkowania. Dodatkowo wspomina Pani, że jest sześć miesięcy po porodzie, co również może mieć wpływ na wystąpienie krwawienia miesiączkowego.

Jeśli testy ciążowe nie są wykonywane zbyt wcześnie, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, choć oprócz testu z moczu warto by było wykonać badanie beta-HCG z krwi, które jest bardziej miarodajne.

Kłucie jajników oraz brak okresu dobrze by było skonsultować z ginekologiem. Przyczyn takiego stanu może być naprawdę wiele. Zachęcamy więc do wizyty w gabinecie.

Pytania o odstawienie krążka antykoncepcyjnego znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-krazka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobne-skutki-odstawienie-krazka-antykoncepcyjnego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-krazka-antykoncepcyjnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.