Prawdopodobne skutki odstawienie krążka antykoncepcyjnego

Stosuję Nuva Ring od 2 lat, nigdy nie miałam skłonności do tycia (jest to raczej uwarunkowane genetycznie), waga utrzymywała się niemalże na tym samym poziomie, w ciągu ostatniego roku przytyłam 15kg, pod koniec miesiąca zamierzam zaprzestać stosowania krążka, czego mogę się spodziewać po odstawieniu? jakie objawy mogą nastąpić i czy jest możliwość zapobiegnięcia im w jakiś sposób? (słyszałam, że skutkami może być przybieranie na wadze, pogorszenie stanu cery) Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Każda kobieta inaczej reaguje na odstawienie antykoncepcji. Nie ma zatem takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czego może się Pani spodziewać. Tym bardziej nie ma takiej możliwości, by się do tego przygotować. Wzrost masy ciała jest jednak mało prawdopodobny.