Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przytyję?

Mam 18 lat, współżyję z moim chłopakiem od pewnego czasu, stosujemy prezerwatywę. Chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne, ale martwi mnie to pytanie, czy kiedy odstawię lub przerwę branie tabletek to jest jakakolwiek szansa, że mogłabym przytyć? Nie jestem osobą bardzo szczupłą, a przyrost wagi, o którym słyszałam po skończeniu zażywania tabletek, jest tą jedyną mało pozytywną cechą. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Antykoncepcja hormonalna (jak każda inna metoda) ma swoje zalety, ale też i wady. Jedną z wad może być skłonność do przytycia. Natomiast problem ten dotyczył głównie antykoncepcji starszej generacji, w której ilość hormonów był dużo większy, niż w obecnie wystepujących na rynku.Pigułki antykoncepcyjne odznaczają się natomiast dużo większą skutecznością, niż np. prezerwatywy.

Proponuję udać się do ginekologa i podzielić się z nim swoimi uwagami, a on dobierze antykoncepcję odpowiednią do wieku i trybu życia.