Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych jest sens zabezpieczania sie prezerwatywą?

Od pewnego czasu współżyję z dziewczyną, która zażywa tabletki antykoncepcyjne, dodatkowo wymaga ode mnie założenia prezerwatywy. Jest sens dodatkowego zabezpieczania?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prawidłowo stosowane tabletki antykoncepcyjną zapewniają wysoką skuteczność antykoncepcji i nie jest konieczne stosowanie prezerwatywy.
Wyjątkowo należy zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą, kiedy doszło do pominięcia tabletek czy równoczesnego stosowania leków, które zmniejszają wchłanianie bądź działanie hormonów z preparatów antykoncepcyjnych.
Oczywiście niektóre partnerki mogą preferować dodatkowe zabezpieczenie przez prezerwatywę ze względu na wygodę w utrzymaniu higieny bądź ze względu na choroby weneryczne.