Czy po przerwaniu antykoncepcji i pomino stosowania prezerwatywy mogłam zajść w ciążę?

Brałam tabletki antykoncepcyjne, a następnie odstawiłam i znów zaczęłam brać, z jakiś tydzień biorę tabletki. Niedawno współżyłam z chłopakiem. Użyliśmy prezerwatywy z obawy, że tabletki mogą nie zadziałać. Wytrysk był poza partnerką, a prezerwatywa nie była uszkodzona. Czy mogłam zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli pierwszą tabletkę przyjęła Pani w pierwszym dniu miesiączki to działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku opakowania. Warunkiem działania tabletek jest ich regularne zażywanie.
Wówczas ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Ponadto stosowane było dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Dodatkowo zmniejsza to prawdopodobieństwo ciąży.

Pozdrawiam