Pominęłam tabletkę w pierwszym tygodniu a możliwość zajścia w ciążę

Witam, mam 20 lat, od 2 miesięcy regularnie stosuję tabletki antykoncepcyjne, w 4 dniu pierwszego tygodnia spóźniłam się 6 h z zażyciem tabletki. W tym samym dniu przed zażyciem tabletki współżyłam z chłopakiem dwa razy, sperma pozostała we mnie, jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę? Co mam zrobić w tej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry Pani!

Jeśli się spóźniła Pani z tabletką do 24 h, to dalej jest Pani chroniona i prawdopodobnieństwo zajścia w ciążę jest takie, jak przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej prawidłowo, czyli bardzo niskie. Natomiast jeśli spóźnienie było większe to przez tydzień dobrze jest stosować dodatkowo prezerwatywę.

W przypadku, który Pani opisała, ryzyko zajścia w ciąże praktycznie nie występuje.