Jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak zaszłam w ciążę?

Dzień dobry. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, wczoraj (15.08) była to 13 tabletka. Od 9 sierpnia (czyli od 7 tabletki) brałam antybiotyk Clindamycin 300, który skończyłam brać 13 sierpnia. Wczoraj doszło do stosunku, używaliśmy prezerwatywy, po stosunku sprawdziłam czy prezerwatywa nie jest pęknięta (nalanie wody) i było z nią wszystko w porządku. Mimo to 2 h po stosunku przyjęłam escapelle. Jakie jest prawdopodobieństwo że zaszłam w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę w opisanym przypadku jest bliskie zeru.

Po pierwsze stosuje Pani antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek doustnych, która skutecznie chroni przed ciążą. Jej stosowanie mogło zostać zaburzone, więc postąpili Państwo prawidłowo, stosując dodatkowe zabezpieczenie. Po drugie, użyli Państwo prezerwatywy i nie została ona uszkodzona. Po trzecie zastosowana została antykoncepcja awaryjna.

Wszystkie te metody chronią przed zapłodnieniem, w związku z tym nie powinna Pani zajść w ciążę.

Więcej informacji na temat antykoncepcji awaryjnej przeczyta Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-awaryjna.

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w kontekście ciąży zostało natomiast opisane poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.