Odstawienie krążka

Witam, Krążek używałam przez 5 miesięcy. Wyciągnęłam go 27 sierpnia, 30 sierpnia dostałam miesiączkę, trwała i była normalnie. Jednak nie wzięłam następnego. Czuje się źle, boli mnie cale podbrzusze, jakby mi się coś tam odrywało, mam dziwną wydzielinę, bardziej gęsta niż zazwyczaj. Niestety do lekarza mam dopiero na piątek. Czy to może być coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Raczej nie dzieje się nic niepokojącego. Krwawienie po wyjęciu krążka miało charakter krwawienia z odstawienia. Trudno powiedzieć kiedy pojawi się teraz pierwsza, fizjologiczna miesiączka. Możliwe, że obfity śluz związany jest z dniami płodnymi i owulacją, od której Pani odwykła w trakcie korzystania z antykoncepcji hormonalnej. Może być to też związane z rozchwianiem hormonalnym po odstawionej antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!